Drużyna Centrum dla Polski na ulicach Łodzi zbierała podpisy poparcia dla projektu Uczciwa Polska
Jacek Tomczak – Radca prawny,notariusz. Od 2005 r. poseł na Sejm RP. Wcześniej w latach 1998-2005 samorządowiec. Przewodniczący Komitetu ds. Oświaty i Szkolnictwa Zawodowego Krajowej Izby Gospodarczej. Współautor prorodzinnych zmian w programie Mieszkanie dla Młodych. Autor poprawki do ustawy o partiach politycznych, dzięki której zmniejszono finansowanie partii politycznych z budżetu państwa o połowę. Konsekwentny obrońca życia i tradycyjnego modelu rodziny. Wielokrotnie nagradzany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą za działalność na rzecz rzemiosła oraz szkolnictwa zawodowego. Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Rzemiosła. Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Koalicja Polska.
Tomasz Kulesza – polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji.
W 1986 ukończył studia z zakresu filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, uzyskał następnie stopień nauczyciela dyplomowanego. W 1995 ukończył studia podyplomowe z organizacji zarządzania w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. W 2011 został doktorem nauk teologicznych (specjalność teologia praktyczna) na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, stopień naukowy uzyskał na podstawie pracy pt. Pastoralna diagnoza ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży województwa podkarpackiego[1].
W 1990 został dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu. Pełnił też funkcje radnego i członka zarządu miasta (1994–1998), następnie w latach 2002–2005 zasiadał w radzie powiatu jarosławskiego.
Działał w Konfederacji Polski Niepodległej[2]. W lipcu 2021 roku dołączył do związanego z Koalicją Polską stowarzyszenia „Tak, Polska!” i został jego liderem w regionie[11][12]. W 2022 został członkiem partii Centrum dla Polski[13].
Jan Popławski – Z wykształcenia jestem prawnikiem, absolwentem studiów doktoranckich WPiA UW. Moja praca magistrska otrzymała wyróżnienie w konkursie Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w XIII edycji konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej. Zdobywałem doświadczenie zawodowe w kancelariach prawnych, następnie pracowałem w Urzędzie Patentowym RP, gdzie odbyłem aplikację ekspercką. Obecnie doradzam przy procesie komercjalizacji prac badawczych w instytutach naukowych oraz prowadzę projekty w fundacji zajmującej się dziedzictwem kulturowym.
Od początku swojej drogi życiowej zajmowałem się działalnością społeczno-polityczną, już na pierwszym roku studiów byłem sekretarzem stowarzyszenia Inicjatywa Wolna Białoruś oraz organizowałem koncerty „Solidarni z Białorusią” na placu zamkowym w Warszawie. Przez lata działałem w patriotycznych organizacjach samorozwojowych oraz byłem wychowawcą Sekcji Rodzin Warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Jestem absolwent Collegium Nobilium Instytutu Sobieskiego, gdzie pomagałem w organizacji Kongresu Polska Wielki Projekt.
Następnie byłem w grupie inicjującej powstanie największego ruchu miejskiego w Polsce – Miasto Jest Nasze. Kandydowałem do Rady Dzielnicy Śródmieście w 2014 r. oraz do Rady Miasta Warszawy z Mokotowa w 2018 r. Przez lata byłem rzecznikiem prasowym stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz rzecznikiem prasowym kampanii wyborczej w 2018 r., w tym społecznej kandydatki na Prezydenta Warszawy, oraz pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego Miasto Jest Nasze- Ruchy Miejskie. Współtworzyłem koalicję ruchów miejskich- pierwszą w historii Warszawy koalicję w wyborach do Rady Miasta oraz Prezydenta Warszawy- koalicyjne porozumienie 11 ruchów miejskich, która ogłosiła swój samodzielny start. Przez lata również zajmowałem się procesem ujawnianiu reprywatyzacji warszawskiej oraz zasiadałem w Radzie Społecznej przy Komisji Weryfikacyjnej, powołanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, składającej się z przedstawicieli organizacji społecznych. Odszedłem na znak protestu przeciwko zatajeniu przez Komisję w raporcie z jej prac kluczowego prawnika zaangażowanego w proces reprywatyzacji, a związanego z ówcześnie z obozem władzy, co ujawniłem na pierwszej stronie na łamach Gazety Prawnej.
W 2020 r. zaangażowałem się w sztab wyborczy kandydata na Prezydenta RP Szymona Hołowni, w którym odpowiadałem za doradztwo polityczne oraz komunikację polityczną. Następnie pomagałem sztabowi społecznej kandydatki na Rzecznika Praw Obywatelskich Zuzannie Rudzińskiej-Bluszcz. Ponadto jestem absolwentem 27 edycji Szkoły Liderów Politycznych Fundacji Szkoły Liderów oraz 6 edycji Szkoły Przywództwa Politycznego Instytutu Wolności.
Współzakładałem Centrum Dla Polski, pełnie obecnie funkcję członka Rady Krajowej oraz członka Zarządu partii, a także rzecznika prasowego.
Jan Orgelbrand – Doktor prawa. Chrześcijański demokrata, zwolennik ordoliberalizmu gospodarczego i polityki społecznej opartej na nauczaniu społecznym Kościoła. Wieloletni menedżer w placówkach ochrony zdrowia i ekspert w tym zakresie. W przeszłości m.in. zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. Instruktor harcerski.
Hubert Cichocki – Ekonomista, politolog, absolwent m.in. warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej oraz Akademii Leona Koźmińskiego, a także Uniwersytetu Łódzkiego. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse. Pracuje jako adiunkt w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2013-2019 pracownik Najwyższej Izby Kontroli.
Założyciel fundacji Instytut Studiów Regulacyjnych.
Radosław Lubczyk – lekarz dentysta, żołnierz zawodowy i polityk, poseł na Sejm VIII i IX kadencji.
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie (2004). W 2009 ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych we Wrocławiu[1]. Był żołnierzem zawodowym. W 2022 został jednym z założycieli partii Centrum dla Polski wchodzącej w skład Koalicji Polskiej[7].
Prof. Kazimierz Michał Ujazdowski jest wykładowcą akademickim i politykiem identyfikującym się z tradycją myśli zachodniego konserwatyzmu. Obecnie pełni mandat senatora i jest przewodniczącym Komisji d/s Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Należy do Klubu Koalicji Polskiej.
Uzyskał tytuł naukowy doktora prawa oraz habilitował się w tej dziedzinie na Uniwersytecie Łódzkim. Pochodzi z rodziny o długich tradycjach politycznych. Od początku lat 80. prof. Ujazdowski odgrywa aktywną rolę w życiu publicznym. W roku 1982 został aresztowany i skazany za kolportaż ulotek nawołujących do oporu przeciwko stanowi wojennemu.
Podczas studiów prawniczych na Wydziale Prawa UŁ prof. Ujazdowski działał w opozycyjnym Ruchu Młodej Polski. Był również redaktorem wydawanego w drugim obiegu magazynu „Prześwit”, dystrybuowanego w Polsce i krajach bloku sowieckiego. W roku 1989 został doradcą ministra Aleksandra Halla członka rządu Tadeusza Mazowieckego. Był posłem na Sejm I, III, IV, V, VI i VII kadencji oraz posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.
W latach 2004–2005 prof. Ujazdowski pełnił funkcję wicemarszałka Sejmu, był również trzykrotnie Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w latach 2000–2001, 2005–2006 oraz 2006-2007). Sprawując ten urząd przywrócił odpowiedzialność państwa za ochronę zabytków, współtworzył nowoczesną politykę historyczną, jak również powołał do życia Muzeum Historii Polski oraz Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu, gdzie obecnie pełni rolę przewodniczącego Rady Programowej. Jest prezesem Fundacji Dla Nauki, członkiem Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego.
Ireneusz Raś – polityk, samorządowiec, poseł na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji, prezes partii Centrum dla Polski, w latach 2011 -2021 przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia Tak, Polska!